| FataCurioasa a întrebat:

Eu acum sunt la bunici si am o intrebare: Mi-am luat broscutele cu mine intr-un vas cu apa statuta si le-am pus jos, apoi mama le-a acoperit cu o punga care avea o gaura, au mers asa 300 de kilometri, iar ieri au ajuns la bunica, le-am aranjat in acvariul lor, le-am lasat putin sa se obisnuiasca, apoi le-am dat un pestisor la fiecare(mancarea lor preferata), dar una nu a mancat. Ma gandeam ca o fi putin stresata de la drum, dar nici astazi nu mananca. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

a bulversat-o schimbarea de fas orar. pune-i ceasul aproape.ca sa vada ora.probabil are ora fixa de masa.pe unele le irita vederea batranilor.cred ca stii ca ele traiesc foarte mult? sant invidioase.

1 răspuns:
| AnimalLover02 a răspuns:

Buna,si eu am broscute testoase si stiu ca nu le place sa fie stresate... eu zic sa le ingrijesti normal ca de fiecare data, sa le schimbi apa la nevoie, sa le hranesti, si isi vor reveni... nu uita ca nu le place sa tot stai cu ochii pe ele si sa le veghezi sau sa le tii in mana. Daca nu merge asa le poti duce la un dr. veterinar, dar nu cred ca e cazul.
Ai grija de ele!
Funda? :-)