| anonim_4396 a întrebat:

Va rog TPU! ajutati-ma! Am fost ieri cu bunica mea la cimitir sa curete mormantul fiicei sale, care a murit acum 15 ani, de cancer. Evident, era matusa mea, sora tatalui meu.

Bun, toate bune pana acum. In timp ce facea curat acolo, bunica mea a inceput sa planga si ii spune fetei sale UITE MAMA A VENIT NEPOATA TA SA ITI FACA CURAT LA MORMANT. mi-au dat si mie lacrimile ma simteam ciudat.

In fine. Cand am terminat, am mers acasa, iar eu ma tot gandeam la ea, la cat de rau imi parea pentru ca ea a murit la numai 23 de ani. In noaptea asta, am avut un cosmar. Vedeam parca ceva pe cer, ceva alb care se tot misca. S-a apropiat de mine, si era o femeie frumoasa, si era identica cu matusa mea! Era imbracata in rochie de mireasa, putin rupta, si murdara. Avea si niste pantofi cu toc mare... ( eu o stiu din pozele care le-am vazut cu ea )

M-am speriat, si parca ma dusesem sa ma culc, crezand ca am vazut asta doar din cauza oboselii. A doua zi, parca ma trezisem si ii povestisem totul bunicii mele. In timp ce ii povesteam i-am spus UITA-TE DEASUPRA CASEI! ACUM! ea s-a uitat, si era aceeasi femeie care o vazusem eu! a coborat, a trecut de noi, si mergea pe drum tot inainte, tinand in mana o punga rosie care era plina de oase. Eu i-am zis bunicii mele ARUNCA CU O PIETRICICA MICA IN EA, DACA TRECE PRIN EA, INSEAMNA CA E FANTOMA, DACA NU, INSEAMNA CA E VIE. bunica mea nu a avut curaj, si am aruncat eu. Am lovit-o putin in spate, si ea s-a intors si s-a uitat urat la mine! Si atunci m-am trezit! va rog, ce s-a intamplat? de ce am visat-o? nu ma pot linisti! am dat cu aghiasma prin casa! ma duc azi sa ii aprind o lumanare! ce pastile sa iau sa ma linistesc? nu imi pot gasi linistea tremur incontinuu!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Aprinde o lumanare la mormantul ei si da ceva de pomana saracilor

| plasticsmile a răspuns:

Asta inseamna ca ti-a dat un semn, ia ceva de la magazin si da la un sarac.

| alexutzaTaa a răspuns:

Cred ca trebuie sai dai de pomana sau te viseaza ca iieste dor de tine tu erai nascuta cand a murit ea daca nu erai inseamna ca ii este dor de tine sunt anumiti decedati care atunci cand mor nu se duc nici in rai nici in iad si raman prinsi in aceste doua lumi pup sper ca team putut ajuta funda?

| Dinca_Iulica_2001 a răspuns:

Nu-ti trece cu nicio pastila te-ai gandit la ea de aia ai visato si ai vazut-o mireasa in poza aia asa a fost si in vis. Incearca sa nu te mai gandesti la morti si mai roaga-te si tu noaptea inaimte sa te culci si adu-l pe parinte in casa ta.

| HEREisADRIANA a răspuns:

Te-ai gandit prea mult la ea de aceea ai vizat-o, si mie mi s-a intamplat.Nu cred ca e ceva paranormal dar daca o visezi si la noapte atunci nu stiu ce sa zic.Am auzit ca pastilele Calmogen sunt bune pentru a te linistii sau bea un ceai de tei.Incearca sa te gandesti la altceva, fa ceva sa te tina ocupata si sa nu te mai gandesti la ea.