| thisissolawl a întrebat:

Salut, eu am o catea pe nume Kike de 1un an si 2 luni si o pisica mica de cateva luni, 3-4 luni. Si pisicuta nu se teme de catel si se mai joaca uneori. Dar in ultima vreme Kike, se joaca foarte aiurea cu pisica, o tavaleste si o musca. Si nu stiu ce sa-i fac lui Kike.(cea din poza)Ati putea sa ma ajutati? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| `KiddO` a răspuns:

Hmmm, dresata cat de cat e? Din cate vad e un caine mare, lup daca nu ma insel. Trebuia dresata! Nu zic ca trebuia dusa la cineva specializat, tu puteai s'o dresezi, e usor! Acum nu stiu ce sa ii faci. Poate se va potoli de la sine, poate incearca sa o "lovesti" (impingi asa mai usor) cand, usca pisicuta, dupa care "pedepseste'o" zi sa plece si nu lasa'o putin singura (timp in care sa nu atingi pisicuta, pentru ca catelusa o sa creada ca favorizezi pisicutabatting eyelashes ). Acum nu sunt sigura, daca catelusa nu e dresata e POSIBIL sa apara reacti adverse ( sa fie si mai violenta ). thinking Dami un pm daca mai ai probleme.

5 răspunsuri:
| blue97 a răspuns:

Desigur! Uite pai pisicile cand sunt deptul de mari amndoua nu se bat(desi pare)ele se joaca se joaca tota ziua se joaca desi ti se pare agresiv asa se joaca pisicile si pisicile mele fac la fel uita-te sa vezi ce sexe sunt daca sunt doi baieti sau doua femele bataile sunt mai agresive pentru a domina terenul dar nu se omoara intre ele te asigur daca una e femela si una barbat atunci se pregatesc cum ar trebui si tu de puisorii...calmeaza-te deci da-mi fundita si nu-mi cand vezi ca se lasa cu rani masi grave doar atunci ar trebui sa le duci la veterinar si aceasta iti va spune cum sa le mai atati...succes si nu uita de fundita!happyhappyhappy

| blue97 a răspuns:

Scz am crezut ca kike e pisica atunci lasa mesajul celalalt si asculta se bat pentru ca sunt caine si pisica ca peste tot nu-ti fa griji trebuie sa le inveti daca un catel nu e invatat cu pisica cu siguranta va sari pe ea deci usor incearca sa-i apropii si daca nu merge deloc du-te la veterinar si iti va spune... fundita? si scuze pentru celalalt mesaj.happyhappyhappy

| `KiddO` a răspuns:

Mersi pentru funda! >big grin

| mydreams a răspuns:

Se joaca? pai poate o tavaleste si omusca usor, adica din joaca, daca nu e din joaca incearca sa tii pisica pe langa tinesi nu omai lasa pe Kike sa se joace cu ea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred ca mai bine i-ai tine departe unul de altul pana "joaca" asta a cainelui sa nu devina ceva mai urat...