| bitosu77 a întrebat:

Salut eu vreau sa imi iau o brosca testoasa care sa nu cresca mare (prea mare) cum se numeste specia lor si cat m-ar costa broasca si tot ce ar trebui pentru ea cred ca un acvariu, apa, nisip, o piatra, si ce imi mai trebuie si cat costa va rog raspundeti repede DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| petru89872 a răspuns:

Salut,bitosu! Am avut o broasca cu tample rosii cam asa se si numeste (scrie pe google) este dornica sa stea pe uscat destul de prietenoasa, ai grija musca tare! am o cicatrice de la ea deci sa ai grija.
Acvariu un acvariu mare adica depinde ce vr sa ii oferi eu aveam unu de 90cm lat inaltime 75cm se simtea excelent! dar pentru inceput nu ar trebui sa dai cu banii la nastere au cam 2cm si o tin asa cam pana la 1 luna! cam pe la 3 ani o sa ii trebuiasca un acvariu cum am avut eu acum depinde de varsta! costa cam 20lei broasca, acvariu (incepator cum iti recomand pentru mult timp) 70-200 lei depinde de unde il iei, 50 lei ornamente sau gratis daca le iei tu adica urmatoarele : o piatra cat jumatate de acvariu care sa stea mult la suprafata deoarece ele adora sa stea afara dar si in apa! dacaq nu are loc sa stea afara (pe piatra) si nu il scoti prin casa se imbolnaveste ( se imoaie carapacea ) cade si poate sa moara! de preferat sa ti acvariul la soare deoarece il adora si le da vitamine de care au foarte foarte mare nevoie! trebuie sa ii speli acvariu in acest fel: 1luna-1 an 2-3 saptamana, 1-2 ani 1-2 saptamani, un an in sus 4-7 zile! trebuie sa o iubesti! doar asa vei reusi sa o multumesti! sa nu te sperii daca nu o gasesti prin casa e total normal si trebuie sa fii dispus sa ii strangi cacati de prin casa! cu un servetel ii duci la toaleta si finish! happy
Alimentatie cat e mult foarte multe fructe apoi poti sa ii dai si carne de prorpus cruda. Iubeste pestele daca faci peste in casa sa stii ca inebunestelaughing! Cumparai si ei niste pestisori de sigur morti de la magazin si dai ii adora, poti sa ii dai si mancare speciala, cam asta.
FUNDA?