| Tedydragutza13 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o broasca testoasa! Dar nu stiu ce mananca si in plus nu stiu daca trebuie sa cumpar un anumit acvariu! imi dati niste sfaturi va rog cum ar trebui sa ma ocup de ea si toate astea dau funditaAAA

1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Depinde de specie. Cele de uscat au un regim omnivor, cele de apa, si in special cele marine, consuma carne de peste. Si terariul lor difera tot la fel, testoasele marine nici nu au nevoie de spatiu de repaus, ele putand sa doarma in apa, cele de apa dulce petrec majoritatea timpului in apa, dar ies din cand in cand pe uscat, de aceea trebuie ca terariul sa aiba o platforma pe care pot iesi, iar cele de uscat au nevoie de apa doar pentru baut.