| Pantaziu_Mihnea_1999 a întrebat:

Imi doresc de ceva timp o pisica si as avea mare grija de ea ( periere, hrana, joaca), insa parintii mei nu prea sunt de acord, spun ca lasa par prin apartament, isi face nevoile unde nu trebuie. Dati-mi va rog niste sfaturi cu care i-as putea convinge.

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Gaseste una care nu lasa par si nu-si face nevoile unde nu trebuie.

| barosanu69 a răspuns:

Pisicile e urate. mai bine ati ei un pork de guinea

| elena97890 a răspuns:

Zi.i ca si tu caci pe covor si nu te.au dus inapoi

| TheLittlePinkPrincess a răspuns:

Hmm...e cam imposibil dar am sa incerc.

1. Fi foarte responsabil! Spune-le ca o sa ai mare grija de ea si nu va trebui ei sa faca nimic.

2. Asculta-i cand iti zic fa-ti curat in camera sau ceva de genu.

3. Pregateste-le micul dejun si aranjeaza-l frumos.

4. Fa-ti temele.

5. Spune-le ca daca ii cumperi cutie cu nisip ea va face singura la cutie si daca nu, o vei invata dar mai mult ca sigur o va face.

6. Informeaza-te de niste adaposturi de unde ai putea lua o pisica si zile despre ce citesti.

7. Economiseste bani si foloseste-i pentru : Nisip, cutie, perie, haleala, si alte chestii.

Procesul va dura cam 2 saptamani dar sigur va functiona (;

| Iarmaliuc_Nicoleta_2000 a răspuns:

Demonstreazăle că pisicile sunt drrăgălașe, aratăle partea bună a lor fă ceva