| anonim_4396 a întrebat:

Salut, imi doresc foarte mult un Doberman dar parintii mei nu sunt de acord deoarece spun ca este prea mare pentru apartament si face mizerie. Le-am spus ca se poate acomoda la apartament dar nu i-am convins. Am note bune, timp liber am, sunt si responsabil, dar tot nu vor sa mi-l cumpere
P.S : Apartamentul este destul de mare.

3 răspunsuri:
| Clubăreală a răspuns:

Parerea mea este ca poate sa aiba apartamentul si 100 mp, doberman-ul nu este ca boxerul ( de ex ). Ii trebuie spatiu.dar poti incerca happy Poti sa iti iei un boxer, daca tot am adus vorba.Succes!

| Faranume1111 a răspuns:

Strange-ti tu bani, iar o data ce il ai o sa vezi ca o sa se ataseze mai tare decat tine de el,.Pur si simplu il duci acasa si pe urma nu cred ca o sa iti zica sa il lasi in strada! Eu asa am facut cu 2 caini! Bafta!

| Ale8956 a răspuns:

Eu zic ca nu ar trebui sa ti un Doberman in casa... apartamentul poate fi imens dar lui ii trebuie libertate, sa se joace sa alerge,... Dupa parerea mea cel mai potrivit caine pentru apartament este bichonul, ti-l recomand, Sper ca te-am ajutat!