| InTeReSsUl04444 a întrebat:

Imi place foarte mult sa ma plimb cu atv-ul, dar nu am avut pana acum unul, doar am inchiriat s-au m-am plimbat cu cele ale prietenilor. Iar acum sunt decis sa imi cumpar unul si am mare nevoie de o indrumare. Vreau sa il folosesc in special pentru transport (ii voi atasa o remorca), pentru plimbari pe drumuri asfaltate dar si off-road. Nu stiu daca sa aleg un UTV, ATV sau QUAD. Cat priveste bugetul sa spunem ca este de maxim 40.000 de lei. Vreau sa fie dotat cat mai bine si in acelasi timp sa aiba si un dizain placut ochiului. Automat vreau sa fie 4×4 si cutie automata. Eu ma gandeam in special la un Linhai Dragonfly 500 S 4×4 dar cred ca pot gasi ceva mult mai potrivit. Multumesc pentru atentie!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Stii ca pentru a sofa un ATV ai nevoie de permis de conducere?
Si nu stiu daca conform legii ai voie sa atasezi ceva, deci, trebuei s ate interesezi daca categoria de permis pe care o ai, permite atasarea unei remorci, pentru ca sunt categorii care nu permit.