| shooter9516 a întrebat:

Salut.Varul meu are un quad de 200 cc si m-a intrebat daca il vreau eu. Quadul nu are multi kilometri la bord(cred ca mai putin de 50 km). Merge sa ma plimb cu quadul pe un drum inzapezit? Pana acum am condus pe drum inzapezit numai linhai 300(inchiriat) si un Polaris Hawkeye al unui prieten. Unii zic ca merge bine quadul pe zapada altii zic ca nu prea.Eu in fiecare iarna merg la munte si ma plimb cu atvul dar cu quadul nu am mers nicioadata.

Răspuns Câştigător
| emoboy a răspuns:

Cred ca stiu eu si ce quad este! Nu este First Bike Alaska? Nu este asta http://www.firstbike.ro/......wMoto.aspx In fine orice quad nu merge bine pe zapada! Crede-ma ca si eu am quad! Daca zapada are 20cm e nu pleaca de pe loc, pentru ca se propteste cu rotile din fata in zapada! Daca este gheata sau zapada batatorita merge! Adevarul e ca Quad varului tau mere bine pe gheata dar nu pe zapada! Bine ca la acest atv il poti echipa de iarna si il faci snowmobil! Si daca ai mers cu Linhaiul iarna nu ai mers macar de curiozitate cu 4x2?