| Chiriac_Ovidiu_1993 a întrebat:

Salut,in dimineata aceasta am observat ca femela perus a aruncat din cuib 2 oua. Unul din acestea era infertil iar unul avea pui (oul era fisurat si nu stiu daca era asa cand era cuib sau din cauza socului caderii).Ce pot face in legatura cu asta, o sa urmeze si celelalte oua?

Răspuns Câştigător
| JenniferJannet a răspuns:

Asa mai fac pasarile cand nu doresc acele oua (pui)' daca vrei sa ai pui te sfatuiesc sa ai tu grija de oua. aa, si cumva i-ai atins ouale? ptc daca femela simte altfel de miros, crede ca oul nu e al ei

1 răspuns:
| Chiriac_Ovidiu_1993 explică:

Nu le-am atins, am deschis doar o singura data capacul acum o zi sa vad daca a iesit vreun pui, unul a iesit dar a mai ramas cu 2 oua(in afara celor 2 aruncate).