| anonim_4396 a întrebat:

Intenționez să achiziționeze un aparat foto DSLR, însă am o problemă cam mare: bugetul. Bugetul pe care il pot pune la dispoziția acestei achiziții este -pentru prețurile din țară noastră- mediocru spre extrem: maxim 800-900 de lei.
Știu că aș putea opta pentru un mirrorless, însă am testat cateva modele pe niste perioade lungi si am ajuns la concluzia că eliminarea oglinzii e ceva ce mie, personal, nu imi place. Nu mi se pare a fi aceeași calitate foto precum calitatea unui DSLR.
Ma puteți ajuta cu câteva exemple de aparate la care ma pot uita, însă în acel buget? ( da...stiu...extrem de mic)
Nu am neapărat "moftul" de a-l cumpara nou. Piața Second Hand din România e mare...doar sa știi ce sa cumperi.
*Chiar dacă e pe lângă întrebarea mea: ce părere aveți de Nikon D3000? Worth it?
**Pe lângă acel aparat, ce obiective mai recomandați?
Mulțumesc anticipat!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Decât unul second, mai bine mai econonomisești o lună-două-trei

ce părere aveți de Nikon D3000? Worth it? - YEP