| Amelia94 a întrebat:

Hey, m-ar interesa sa stiu ce firma este mai buna dintre Nikon si Canon in materie de aparate foto DSLR, eu as opta pentru Canon din ce am vazut face fotografii mult mai reusite ca Nikon.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e, dar mana de lucru poate e in China asa cum se fac si alte produse. Canon e mai scumpa si se vede dupa pret ca e mai bun.

| Chewbacca a răspuns:

Canon categoric

| Razvanzina a răspuns:

Salut,

Ambii producatori au aparate foarte performante, ce difera intre aparatele celor doi sunt culorile pe care le scot fiecare, meniul precum si cateva functii. Din punct de vedere al calitatii imaginii ambele sunt capabile sa capteze fotografii foarte clare. In functie de ce obiectivul montat pe aparat avem rezultatul final, deoarece claritatea unei fotografii este data in mare parte de obiectiv nu de aparat.
Iti recomand sa iti cumperi aparatul cu care crezi ca te impaci mai bine ( functi, meniu, butoane).

Bafta!