| Catlove33 a întrebat:

Salut, la ce varsta catelusii isi deschid ochisorii? Si la ce varsta este in regula sa dau puii?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Deschid ochii dupa 1 saptamana si puii iti poti da dupa 3 Luni, ca sa aiba o sansa sa traiasca, fiind deja alaptati la mama lor.

la o luna nu da nici un pui, fiindca mor.
De altfel in occident este ilegal sa dai puii spre adoptie mai devreme de 3 luni, fiindca este considerat act criminal, puii neavand o sansa sa traiasca, fiind mult prea mici ca ei sa se hraneasca singuri.

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Acum ceva timp ai pus intrebari despre pui nou nascuti si ti-am trimis niste linkuri.Le-ai accesat si citit?

| Frank51 a răspuns:

Își deschid ochii cam într-o săptămână și ii poți vinde cam într-o lună.

| Skarr a răspuns:

Minim 8 saptamani dar mai bine Ii ti pana la 12

| andreiserghicoolguy3 a răspuns:

Isi deschid ochii din uter cand le simte sufletelul. Bissou si follow andreiserghicoolguy