| Alexfiru10 a întrebat:

Salut, m-am apucat recent de porumbei voiajori și eu nu vreau porumbei albi sau colorați etc. Dar am un porumbel alb care este foarte bun și îmi este drag de el de aceea este singurul din voliera alb. Întrebarea este ce culoare trebuie sa fie porumbita pentru a fi șansă cât mai mica sa iasa pui albi (el este alb cu pene negre în coada și la sfârșitul aripi). Mulțumesc anticipat

7 răspunsuri:
| IarsiIar a răspuns:

Nu exista o garantie ca vor iesi cum vrei tu.
Am vazut pasari, animale, din aceiasi parinti dar cu aspect foarte deosebit. Nici nu spuneai ca sunt "frati" chiar daca erau din aceeasi generatie.
Poti sa-i selectezi dupa ce penele incep sa-si schimbe culoarea.

Răspuns utilizator avertizat
| Tatiana2af a răspuns:

C a spus si Iarsilar nu știi cum vor iesi. Dar ai grija cu ei, acum câteva zile am găsit unul cu aripa muscata, presupun ca nu era al tau

| Alexfiru10 explică (pentru Tatiana2af):

Eu observ ca ești lipsita de inteligenta și o persoana cu dizabilități mentale

| Tatiana2af a răspuns (pentru Alexfiru10):

Eu?