| AlexRO150 a întrebat:

Salut, m-am decis sa invat o a treia limba straina, portugheza dar nu stiu de unde sa incep, ce carti sa imi cumpar, ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Că la orice limbă alfabetul și apoi cu părțile de vorbire. Exista in librarii atât și online manuale pentru începători. Cât și de pe YouTube căuta lecții, vei auzi pronunția. Scoateți pe un caiet cuvintele și le scrii de mai multe ori până le înveți. Apoi formeI mici propoziții și cu traducerea lângă. Căutați prieteni pe Facebook sau grupuri și comunică cu ei.

Succes!

| SwedishMeatball a răspuns:

Carti nu stiu, dar stiu aplicatii. Incearca Duolingo si Drops.

| sarahmaria97 a răspuns:

Intreaba la o librarie, sigur iti vor recomanda o carte ok!