| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ma simt ca dracu de prost. Cei care nu vor sa-si strice starea, va rog nu cititi.

Ieri eram cu prietena mea pe bulevard si ne plimbam. Deodata zaresc langa o masina, un pisoi mic de vreo 2 luni care parea pierdut de maicasa si era vai de capul lui. Sunt un iubitor de animale si am decis sa-l iau acasa si sa-l ingrijesc cateva zile, apoi sa-i dau drumul inapoi la acel loc.

Il am de doua zile.
Astazi seara urma sa trecem prin acelasi loc de unde am luat pisoiul.
Eram la vreo 30 de metri distanta de acel loc, si vazusem ca acolo era o pisicuta mai mare care statea. Eram curios daca era mamica lui.
Cand a vrut pisica sa treaca strada... a dat masina peste ea desi a avut timp sa incetineasca. Probabil nu a vazut-o.

Pisica a fugit inapoi pe trotuar. Credeam ca nu a patit nimic grav dar a cazut la pamant si am fugit spre ea si am luat.o in brate. Se chinuia sa respire. Avea coastele praf si mi-a murit in brate. Mi s-a rupt sufletul s-o vad asa. Avea blana asemanatoare cu a pisoiului. O fi mamica?
Am mai stat dupa cu ea si am mangaiat-o desi nu mai avea suflare. Nu credeam ca pot sa plang pentru o pisica.
E ciudat ca acel loc este exact in fata unei biserici.

Ca sa-mi vars nervii, am dat un pumn cu toata forta si dracii intr-o usa de garaj si am plecat.

Pisoiul e inca la mine dar nu stiu ce sa mai fac cu el. Nu-l pot pastra foarte mult

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Da, cel mai probabil aceea pisica a fost mama pisoiului.
Cu referire la ce poti face cu pisoiul, incearca sa pui un anunt ca-l donezi, exista iubitori care ar dori sa adopte o pisica, tu trebuie doar sa-i gasesti, iar internetul iti face treaba mult mai usoara.

| Arthiom a răspuns:

Daca pisica aia trecea strada inspre tine cand te-a vazut cu pisoiul cel mai probabil era ma-sa. Cum zice si LonerWolf, daca vrei il pastrezi, daca nu dai anunt ca donezi mata, si cam atat.

Faptul ca a murit mata mare in fata bisericii nu are nici o semnificatie. Nu mai umblati cu simbolisme, superstitii si alte prostii. A murit, a murit, asta este, se intampla continuu, in fiecare oras, in fiecare colt al lumii, si cu animale si cu oameni.

Data viitoare daca se mai intampla ceva similar mai lasa nervii ca nu te ajuta cu nimic, ba iti invinetesti mana si il enervezi si pe ala cu garajul.