| ROby78900 a întrebat:

Maine imi iau un caine. Spuneti-mi daca sa-mi iau Husky Siberian sau Beagle.

Răspuns Câştigător
| CoCoPitikA a răspuns:

Buna! Eu iti pot da un raspuns concret! Daca esti o persoana, jucaus/a, deschis/a, rabdator/are, daca esti o persoana care isi petrece timpul cu cainele sau, e bine sa iti ei un Husky Siberian, dar sa stii ca ei sunt o rasa foarte jucausi, dar in accelasi timp si "prostuti" trebuie sa ii acorzi mult timp, pentri ai dresa, altfel la maturitate, iti va fi foarte greu sa il stapanesti! Dar daca esti o fire calm/a, e bine sa iti ei un Beagle, dar in accelasi timp, rasa Beagle, este foarte greu de dresat, acceasta rasa e mai putin jucausa, dar daca ii acorzi timp, si il vei iubi cu adevarat, se va adegva cu, comportamentul tau, si va veti bucura! Eu una aceasta este opinia mea despre rasa Husky Siberian sau Beagle, acum depinde de tine ce fel de comportament ai si cum te arati in fata unui caine! Succes! Funda?:*

11 răspunsuri:
| Alinna20 a răspuns:

Beagle, dar trebuie sa stii ca e foarte nazdravan si jucaus trebuie sa ai mult timp pentru. el si scos zilnic afara, daca vrei ceva mai "linistit" Husky Siberian.

| CoCoPitikA a răspuns (pentru Alinna20):

Alinna20 scuze ca intervin, dar cunosc multi oameni care au Husky Siberian si tot imi spun ca sunt greu de ingijit si stapanit! Matusa mea, ea facut un cadou ficei ei (verisoara mea) si este foarte nazdravan, face numai belele, sunt foarte frumosi si scumi (dragalasi) dar e greu sa ii dresezi. De Beagle nu cunosc pe nimeni sa imi spuna chiar comportamentul lor, dar am citit multe carti despre caini si am vazut ca rasa Beagle este greu de dresat, dar sunt mai calmi deacat rasa Husky.winking Daca te-am jignit cu ceva te rog sa ma scuzi, dar cred ca nu e cazul happywinking

| Alinna20 a răspuns (pentru CoCoPitikA):

Nu,nu m-ai jignit chiar cu nimic.Fiecare cu parerile lui.big grin

| DEBrown a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi? Ia ce iti place...

| bloodyhell a răspuns:

Husky Siberian

| Bizzle a răspuns:

Hey.
Iati beagle e micut si mai usor de ingrijit. Il poti stapani usor si costa mai putin decat un Husky.Am eu Husky si nu prea ii place ca e cald aici cu clima noastra, dar sa obisnuit.Cu toate ca e mai greu de ingrijit decat un Beagle mi se pare mult mai frumos si adorabil.
Succes!

| carhartt a răspuns:

Husky Siberian. Sunt cei mai drăguţi câini ever. N-am vâzut căţeluşi mai drăguţi decât ăia. laughing
Dar bineînteles, sper că ştii că sunt unii dintre cei mai greu de întreţinut, mai ales aici la noi în Romania cu clima asta.

| alex500 a răspuns:

Husky!

| KooKoo a răspuns:

Beagle

| LaLBa a răspuns:

iti recomand Husky

| Paun_Diana_1997 a răspuns:

Eu as zice sa-ti iei husky siberian sunt cei mai draguti catelusi din lume!