| alexandrunaj a întrebat:

Salut.Mi-am cumparat sacul de dormit http://www.dedeman.ro/......r3208.html de la un Dedeman din Bucuresti. Dupa am citit acest articol https://www.mormota.ro/alegere-sac-dormit in care se specifica ca depozitarea in sacul in care l-am cumparat(sacul de compresie) este daunatoare pentu el.Problema este ca sacul meu a stat mult timp in depozite/magazin poate chiar 2 ani in care a fost tinut nercorespunzator, plus ca dupa ce l-am desfacut l-am tinut si eu o saptamana in sacul de compresie fara sa stiu ca il stric.Pe internet spune ca modelul respectiv rezista la -10 grade dar pe eticheta scrie ca pana la -12 grade.Pe cine sa cred magazinul sau eticheta( poate au luat in calcul faptul ca a fost impachetat atata timp, sau poate a fost o greseala a vanzatoriilor scriind gresit pe site)? Se poate ca sacul sa isi fi pierdut rezistenta termica din cauza ca a stat atat de mult timp inpachetat necorespunzator?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu conteaza. Daca vrei sa mergi iarna cumpara-ti si o folie izoterma si coase-o pe interior.