| JockerStoica a întrebat:

Pana la urma care este adevarul? Am vazut multi oameni care zic ca daca inghiti parul de caine se pune pe ficat si trebuie sa te operezi. Altii ia-m auzit ca se duce in plamani si te sufoci. Altii ca daca ai alergie iti e rau daca nu ai alergie nu-i nici o problema. Altii zic ca firul de par ramane in intestinul gros sau apendicita si nu ai nimic. Specialistii zic ca nu e adevarata chestia cu parul ca daca-l inghiti mori. Nici nu stiu ce sa mai cred. Vroiam in vara sa-mi iau un caine dar cand am auzit de chestia asta m-am cam speriat si m-am razgandit.

Voi ce parere aveti? Vreau raspunsuri 100% adevarate.

4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Nu cred ca e adevarat ca te sufoci si tampenii de genu asta. Ideea e ca nu e sanatos sa dormi in pat cu animalul, sa manance din farfuria ta( am vazut cazuri!), sa-l pupi pe bot si din astea. Poti sa iti iei linistit caine!

| viotedy a răspuns:

Nu e adevarat, mai ales la rase cu par scurt nu vad cum sa inghiti parul.multi caini sunt mai curati ca unii oameni.

| cainirasapura a răspuns:

Parul de caine, pisica, om, cal care este inghitit ajunge in STOMAC, daca nu este digerat de sucurile gastrice se elimina odata cu ....Parul inspirat pe caile nazale poate ajunge in plamani (de caine nici o sansa)

| Tezet a răspuns:

Buna! Parul de caine nu se pune nici la plamani, nici la ficat.Parul de pisica este mai periculos. Poti face chisturi hidatice la ficat, daca pisica este cu blana mare!