| tigrul2 a întrebat:

Pot sa despart 2 perusi dupa ce au petrecut 16 zile impreuna? Ii va afecta? Vreau sa ii dresez dar sunt 2.Ma gandeam sa-mi iau azi o colivie

1 răspuns:
| GirlOnline81 a răspuns:

Parerea mea este sa nu-i desparti. Poti incepe dresarea perusului usor (si cu multa rabdare!), iar cand va fi obisnuit sa stea pe degetul tau il poti scoate afara din colivie si poti exersa cu usurinta dresarea individuala.
Daca totusi te hotarasti sa ii desparti, asigura-te ca ambii au la dispozitie o oglinda, astfel ca el nu se va simti singur.