| T33m0 a întrebat:

Întrebare urgentă si foarte serioasă. De unde pot cumpara un pui de raton in Romania? Nu-mi pasă ca-i legal sau nu sa-l cresc in casa, alți consumă droguri si nu au nimic.Va multumesc anticipat

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, dai o fuga pana in America si-l cumperi sau vanzei de prin padurile lor.
Mai greu va fi sa-l strecori sub haine la vama, fiindca fiind ilegal nu poti trece cu el in brate happy

| T33m0 explică (pentru Violleta2022):

Am specificat ca din românia...

| doctorandus a răspuns:

Nu e animal de companie, nu poate fi domesticit.

| UngureanDinu a răspuns (pentru doctorandus):

Orice animal poate fi domesticit daca ai rabdare si iubire de oferit

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Doar daca trece granita ilegal sau il furi de la zoo.

| Digikey a răspuns:

Cat dai pe el? La mine in bloc parca am vazut unul la vreo 2 kg.E ok?

| T33m0 explică (pentru Digikey):

Dacă l vopsesti sa semene a raton, îți plătesc vopseaua, transportul si iti fac si deratizarea gratis + un suc si 2 kilograme de mandarine

| Saitamalel a răspuns:

Umm...raton? Nu prea ai sanse..mai bine iti iei o chinchilla

| doctorandus a răspuns (pentru Saitamalel):

Uite cum trebuie tinuta o pereche de ratoni (ratonii nu se tin singuri): https://en.wikipedia.org/wiki/Raccoon#/media/File:Mm_Gehege_02.jpg

| Șobâltoanca a răspuns:

Siguri găsești cv pe olx?

| T33m0 explică (pentru Șobâltoanca):

Nu, nu găsesc, decât jucării și haine făcute din el...