| iri0906 a întrebat:

sper ca ma puteti ajuta. imi doresc de foarte mult timp un catel. un bichon maltez sau un yorkie terrier, dar mama si tata nu ma lasa.nu stiu cum ii pot convinge! ajutati-ma va roooooog

5 răspunsuri:
| LoveSelena a răspuns:

Pai este o mare responsabilitate stiu cum e dar trebuie sa cheltuiesti multi bani sa stii.
Sau daca stii pe cineva cu un catel imprumutal pentru 1 saptamana si vezi daca poti avea grija el.

| Bianca_6973 a răspuns:

Incearca sa arati ca esti responsabila si spune-le ca Bichone Maltez sau York Terrier nu lasa par, nu sunt fitosi la mancare dar evita sa le spui ca sunt foarte sensibili si trebuiesc tunsi in fiecare saptamana si ca mai au nevoie si de jucarii.

| BeatriceKnowles a răspuns:

Si eu acelasi lucru vreau rolling on the floor da mama sh tata mai ales mama nici sa auda crying(

| Anuska_8824 a răspuns:

Pai, mai intai ar trebui sa le demonstrezi ca esti responsabila! De exemplu ai putea sa ajuti prin casa, sau sa fii mai dragutsa cu membrii familiei. A doua varianta este sa te agati de piciorul lor si sa ii implori! Dar mai buna este prima variantabig grin. Fundita?

| Lore_7664 a răspuns:

Trebuie sa ii arati ca esti foarte responsabila si poti sa ai grija de un catel orice ar fi! (sper sa-ti mearga) NOROC