| anonim_4396 a întrebat:

Vreau un bichon maltez dar nu stiu cum se comporta un baiat bichon maltez. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| StefaniaGeanina a răspuns:

Sunt foarte cuminti, micuti, dar trebuie sa ai mare grija cand sunt mici. gasesti pe net mai multe detalii! funda te rog happy

| alexandraelas14 a răspuns (pentru StefaniaGeanina):

Eu am citit dintr-o carte acum putin timp si spunea ca baietelul bichon maltez isi marcheaza locul facand pipi si au in timp si niste probleme si la femela e complicat oricum nu stiu voi gasi nume si pentru fete si pentru baieti cred ca vom vota toata familia.

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Mai bine decat o femela si cu mai putine probleme feminine! happy

| Dragu_Lidia_1996 a răspuns:

Daca iti iei un baiat Bichon Maltez de la 4 luni o sa ai multe probleme cu ei cam pana la 1 an si 6 luni.Sunt foarte energici si isi doresc intotdeauna atentie.Trebuie sa le acorzi mult timp si rabdare.Dar atunci cand cresc sunt super draguti.Merita sa iti iei un Bichon Maltez oricum.