| sebastian1331 a întrebat:

Stiti cumva daca la meciurile echipei Steaua Bucuresti disputate pe Stadionul Steaua este permis accesul persoanelor sub 18 ani nefiind acompaniate de un parinte/tutore? (bineinteles, prezentand buletinul)

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Legii nr. 4/2008, la intrarea spectatorilor pe stadion, trebuie sa prezinte, la cerere, si actul de identitate. Avand in vedere aceasta prevedere rezulta ca este permis accesul unui minor de peste 14 ani si daca nu este insotit de un major. Ceilalti minori vor trebui sa fie insotiti sau sa fie in grup organizat. Numai bine!

| Gizăz a răspuns:

Ce treabă are capra cu varza? Prin definiţie e spectacol sportiv, că se înjură sau altele e neoficial. Nu e justificabil interzicerea minorilor. Nu te lasă dacă eşti ridicol de mic probabil, adică vreo puţă de sub 11 ani.

| MelissaGreenEyes a răspuns:

Desigur
eu am intrat fara pb
trebuie doar sa arati biletul dar e mai bine sa nu ai mai nimic in buzunare ca te controleaza
mie mi-a luat luciul de buze nerorocitiiangry
sper ca te-am ajutat
pa-pa

| ionutalecs a răspuns:

Sebi mi se pace daca intrarea e gratis ai voie si singur fara acte dac e cu bilet trebuie sa fi insotit asa stiu si asa se face si la stationul juventus din colentina pe sos fundeni