| Rappbattl a întrebat:

Salut sunt Andrei am 12 ani vreau sa devin actor sa joc in seriale sau filme imi spuneti o scoala pentru asta sau un liceu din RM valcea sau calimanesti

1 răspuns:
| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Ca sa fi actor nu-ti trebuie un liceu anume.Cultura generala da(intri mai usor in rol), gramatica si romana la perfectie plus dictie(se poate exersa si ulterior). Avantaje daca stii o limba straina(unele roluri/castinguri pot fi castigate mai usor astfel).Si mai puneti intrebareabig grinaca nu devi actor pana la urma ce te vei face, daca nu inveti? Ai idee cate milioane de oameni au vrut sa devina actori si n-au reusit?