| ColoIonut a întrebat:

Sunt destul de grăbit asa ca sper ca înțelegeți ca nu am timp sa gândesc felul în care ma exprim. Pe scurt, vineri, pisica mea simțea destul de rău, în sensul ca stătea ghemuita și se uita în gol, respira greu, nu manca și era lipsita de energie. Am mers la veterinar, unde i-au făcut câteva injecții. A doua zi s-a simțit mai ok, a mâncat, dar tot trebuia sa mergem la veterinar pentru ca asa eram programați. Aceeași poveste, injecții și doua tuburi cu ceva substanța pe care trebuia sa i le dam. A mâncat mai puțin atunci, dar era mai bine. Ieri, am mers din nou la veterinar. I-au făcut doua injecții și medicul veterinar ne-a pus sa ii dam o pastila deparazitanta. Vineri, medicul ne-a spus ca avea vezica umflată, dar ieri spunea ca părea ok (vezica). Astazi, însă, nu am mai mers la veterinar, însă pisoiul (o femela British shorthair de 3 kg și aproape 2 ani jumătate) se simte rău, adică nu mănâncă, doarme foarte mult, e lipsita de energie și nici măcar apa nu bea.
Mai sunt persoane în aceeași situație ca mine sau care au mai pățit asa? M-ar ajuta mult părerea voastră.
Mulțumesc mult.

3 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Mergi la alt veterinar. Pisicii ii trebuie analize si un verdict corect in urma analizelor despre ce problema e, apoi se fac injectii s-a.m.d
Nu puteti sa mai stati asa cu ea, altfel va murii in chinuri.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Nu am trăit asemenea experiențe dar îți recomand să te duci azi ( pentru a nu se agrava starea pisicii ) și să-i întrebi ce să faci și poate să o mai vaccineze.

| ColoIonut explică:

Revin cu un update: mananca, e bine. Se joaca, deci si-a revenit. Singura problema e ca nu prea toarce, desi inainte torcea destul de des. Probabil trebuie si ea sa se recupereze si dupa ceea o sa fie ca inainte (sper)