| nelyly a întrebat:

Sunt din Tandarei am hotarat sa imi iau un caine boxer. Am vazut ca unii au coada,altii nu! Mie imi plac mai mult fara coada! Vreau sa gasesc pe cineva care chiar stie cum sa ii taie coada unui caine! Nu vreau sa am probleme de sanatate cu el! Ok? Daca stie cineva pe cineva sau stie cineva cum sa taie coada unui caine, lasati-mi link-ul cu pagina voastra de Facebook, si o sa va contactez eu! Va rog sa ma ajutati! Funda!

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Coada se taie in prima saptamana de viata.

| nelyly explică (pentru Mihaela1964):

Pacat,dar multumesc pentru raspuns! Are 6 saptamani!

7 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Se taie doar de un veterinar!

| nelyly explică (pentru RedNose):

Aham! Dar, daca ma duc la un veterinar nu ma va lua la draci? Adica....cred ca stii ce vreau sa zic! Hihi!

| RedNose a răspuns:

MErgi la un veterinar care se ocupa cu asta si intreba daca poate sa-i taie coada i mai tarziu. Eu am vazut un cane corso de 5 luni cu coada si urechile abia taiate.
Daca dai de un medic bun sigur poate sa o fata. Si cupatul urechilor se poate face la orice varsta, doar ca daca e un cupaj mai lung daca, cainele are peste un an exista sansa sa nu se mai ridice urechile.

| Ceryo a răspuns:

Da recomand medicul veterinar stie ce are de facut s i nu te va lua la draci dar e mai fain cu coada lasa- l s a se bucure si el cand e plictisit dar daca vrei sa il faci rau ai grija sa nu se razbune la un moment dat ca la-i lasat fara coada

| nelyly explică (pentru Ceryo):

Este vorba de un Boxer.Cum crezi ca iar stai bine unui Boxer, cu sau fara coada?

| RedNose a răspuns (pentru nelyly):

Nu te va lua nimeni nicaieri. doar intrebi medicul daca taie coada, o sa gasesti greu unul, dar vezi intereseaza-te si tu la baietii care au amstaff, pitbull care si-au cupat cainii pe acolo sau cine are rase la care li se taie coada. intreba-i unde au fost ca sa vezi ceva practic. medicul poate sa se laude ca stie si dupa vezi ca are taiata jumatate din coada nu cum trebuia de fapt. am vazut pe youtube boxer cu coada si nu arata rau.