| anonim_4396 a întrebat:

sunt un baiat de 12ani merg pe 13 si vreau sa strang niste bani pentru imi lua ceva. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| MoreTime a răspuns:

Depinde ce vrei sa-ti iei, daca e vb sa strangi 2 lei sa-ti iei o ciocolata mai bine ceri de la parinti un banbig grin
Daca vrei sa faci bani, cauta vreo babutza care o cunosti mai bine prin orasu tau careia ii poti propune sa ii faci cumparaturile si sa o ajuti prin casa si sa-ti dea 200 ron lunar sau ceva de genu... Vezi sa aiba pensia marebig grin ca altfel muncesti pentru 10 ron pe lunabig grin
Si sa stii ca merge fazabig grin, ce batran obosit, cu reumatism (rimabig grin) crezi ca n-ar vrea sa ii fie casa curata si sa ii faca cineva cumparaturile. Doar cauta si vei gasi. Mult succes!

7 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Ia-ti o slujba

| mihaibrasov a răspuns:

Deci furi sau cersesti. Foarte simplu.

| Loredana_4793 a răspuns:

Acum depinde de cati bani ai nevoie.Ai putea sa ii ajuti pe ai tai la anumite treburi si sa iti dea niste bani.winking

| DaftPunk a răspuns:

Mie imi trebuie 300 RON

| wolfer18 a răspuns:

Ce sa faci? du-te la scoala, invata si scrii, si mai dezvolta-ti minte "otara"
acum lasand ironia, la alocatie nu te-ai gandit? si ce vrei sa-ti iei? asta e cel mai importantlaughing

| Iuliix a răspuns:

Pai, strange bani rolling on the floor

| limen a răspuns:

In fiecare zi renunti la ceva si si la o parte din pofte si iti pui banii la pusculita eu asa am facut si am strans chiar bine mie mi-a fost usor dar majoritatea prietenelor mele nu oricum succes