| 00ANoNiMa00 a întrebat:

Am 13 ani si vreau sa strang bani pentru un telefon.Ideea e ca nu stiu cum sa strang bani rapid (telefonul este 500lei)...As fi vrut sa il am de ziua mea(la toamna).Nu vreau sa astept pana la Craciun cand merg cu colinda! Cum sa fac bani?
P.Stonguearintii imi dau alocatia!

1 răspuns:
| liliacALB a răspuns:

Pai. din orice ban care iti intra in mana pune deoparte un procent, cat crezi tu. De exemplu, mama iti da 20 de lei pentru iesit in oras, pui deoparte 10 sau chiar pe toti 20, si tot asa. Trebuie sa ai rabdare. Bafta!