| SteelShadow a întrebat:

Sunt un mare iubitor de animale. Am diferite specii printre care si niste testoase de Florida. Sunt pasionat de reptile si mi-as dori ceva mai mult. M-am gandit la o iguana, totul bine si frumos, as avea spatiu si tot ce-i trebuie, dar m-a ingrozit faptul ca transmite Salmonella. E o boala periculoasa, mai ales pentru copiii mici si de aceea am renuntat la idee, desi imi doresc mult una. Tot ce e pe internet ori e exagerat, ori insuficient nu mai le cred pentru ca mai tare ma-ncurca... Acum ma gandesc la o testoasa de uscat... Voi ce reptile ati recomanda pentru un incapator? Daca aveti reptilecu atat mai bine, poate ma puteti sfatuii si pe mine.

1 răspuns:
| SkyPilot a răspuns:

Si care e problema cu Salmonella? Doar nu mananci din farfuria iguanei! Te speli bine pe maini dupa ce umbli in vitrina ei!
http://www.cdt-babes.ro/......onella.php
Si de la testoase o iei tot atat de bine!