| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU! Am 17 ani si imi doresc foarte mult sa ajung medic veterinar,sunt la liceu cu specializare de Tehnician veterinar (asistent),am profesori pe specialitate foarte buni, sunt trimis pe cabinete in practica pentru ca ferma liceului este in santier totusi acea practica, care se facea odata nu se mai face dar totusi se mai tine...eu nu pot spune ca invat chiar bine dar la modulele de specialitate invat. Asi vrea in continuare sa urmez facultatea, sa mi urmez acest vis ca de mic am avut animale si imi placea foarte mult sa le am si sa le ingrijesc din pacate animale nu mai am dar locuiesc in mediu rural si chiar visez la aceasta meserie. Ce sfaturi imi dati? Stiu ca trebuie sa citesc mult si sa invat:chimie, anatomie etc...ce sfaturi ati putea sa mi dati sa pot sa-mi depasesc limitele si sa mi urmez visul?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Foarte frumos si trebuie sa-ti urmezi visul.
Uita-te pe site-ul oficial al facultatii de medicina veterinara unde vrei sa dai admitere, la Admiterea 2016, cam asa o sa fie si pe viitor. De asemenea te mai poti uita si la admiterile ce vor fi afisate pana termini liceul si inveti la materiile indicate.