| T7uk a întrebat:

Am 3 monezi destul de vechi si as vrea sa stiu daca as putea scoate vreun ban macar pe una din ele:
1)United States of America One Cent din anul 1989 in stare buna;
2)Bundesrepublik Deutschland 50 G din 1990 in stare buna;
3) 10 Bani din 1867 in stare nu tocmai buna (are depuneri verzi).

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Le poți da un muzeu ori la Banca Națională a României!
Pa, pa.

| valentingb a răspuns:

In total, valoreaza cam zece lei. Oxidul bronzului se indeparteaza cu pasta si periuta de dinti. Am vreo 30 de bucati de 5/10/50 de bani, toata lumea are centi americani, iar cei germani poate sunt mai rari decat centii, dar totusi sunt destui. Recunosc, nu am, dar nici nu ma pasioneaza. Sunt foarte noi, eu am banuti din 1880, si nu ma ocup cu asta. Colectionarii au si din 1800, sau mai vechi.