| Goggler77 a întrebat:

Salut TPU,

Am 4 sticle de bere de alea care se inchid ermetic stiti cu capac nu de fir da ermetic, daca imi puteti spune ce pot face cu ele ceva experiment sau nu stiu in afara de sa le arunc la gunoi.

Mersi dau funda!

1 răspuns:
| ItachiUchiha a răspuns:

Un "experiment" interesant l-am vazut azi la tv si am incercat si merge, deci ascultati... cititi : Luati o sticla de bere ( sa fie de sticla nu de plastic) desfaceti-o si da-tii o palma in cap dar sa nu iasa aer pe langa palma si berea o sa sara in sus ( ca la experimentul Cola + mentos). o alta varianta mai periculoasa ar fi sa incercati cu o sticla de apa sa fie de sticla nu de plastic si sa fie necarbogazoasa ( plata) puteti incerca cu sticla de bere ( dupa ce ati baut-o puneti apa de la robinet) si ii dati o palma la fel ca la cea cu berea dar mai tare, cat de tare sau o reciclezi.