| anonim_4396 a întrebat:

Am un experiment la fizica cu o cutie de chibrituri careia trebuie sa-i inlocuiesc doua din fete cu folie transparenta din plastic si sa introduc fum.La sfarsit spune sa o asez pe masuta orizontala a microscopului si sa o luminez cu o lanterna. Problema este ca de unde fac rost de microscop. Daca o inchid ermetic cu banda de lipit fumul ramanane acolo?

1 răspuns:
| awspam a răspuns:

Problema la tine asta e? laughing dar daca iei un microscop, ce anume cauti in cutia aia laughing si ce wtf sa faci cu microscopul la fizica mlea, esti beat? cauti atomi de molecule in fizica si nu sti care e chimia si fizica