| TOOL a întrebat:

am o catelusa de 1 an de zile e ceva corcitura rottweiler, o bijuterie la casa omului, din păcate în ultimele zile văd că face niște răni în zona urechilor, probabil cum se scarpină, nu-mi place să o văd cu sânge mai mereu pe urechi, ce pot face, ce pot să-i dau?

Răspuns Câştigător
| Denyyy10 a răspuns:

Ori e de la muste, ori de la purici.Iti recomand Bravecto dar nu înainte de a consulta un vet!

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Daca nu ai bani de vet [ desi un animal vine cu responsabilitati ce implica si vizite la medic si bani... ] macar du-te la o farmacie veterinara si arata o poza cu urechiusa si rana catelusei si o sa iti dea un tratament, nu lasa animalul sa sufere, unele probleme dermato se trateaza cu succes, cu altele e bataie de cap.

| PaulIonut111 a răspuns:

Nu poti sa ii dai nimic. poate i-a intrat o capusa in ureche si il mananca in zona aia..iti recomand sa vizitezi un veterinar. Nu te costa nimic sa ii faca un control.