| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare ce greutate si inaltine ar trebui sa aiba cainele me u Ciobanesc Romanesc la varsta de 7 luni raspusul cel mai corect dau funda...

Răspuns Câştigător
| Louis04 a răspuns:

Femela-64-72 cm (înălțime) 32-41kg (greutate).
Mascul-68-78 cm (înălțime) 32-41kg (greutate).
Sper ca te-am ajutat! happy

| numelemeu134 a răspuns (pentru Louis04):

La ce varsta trebuie sa aiba inatimea si greutatea aceasta

| Louis04 a răspuns (pentru numelemeu134):

La maturitate

| Louis04 a răspuns (pentru numelemeu134):

La maturitate? In jur de 1, 5 ani-2 ani. Tine minte ca doar numerele scrise de mine mai sus semacppepta într-o competiție (poate, dar poate 1-2 cm sau 1-2 kg in plus sau in minus sunt acceptate dar, nu mai mult).

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vezi aici. Daca despre el este vorba.
Sursa:http://www.caini-ham.ro/descrieri/02molosi/19carpatin.htm

| Otto2014 a răspuns:

Pe la 30-40.