| Gino_Giuseppe_1988 a întrebat:

Doresc sa imi iau un DSRL si nu stiu decare sa imi iau. Nikon sau Canon? as vrea sa fie cam asa :
1. Sa filmeze Hd sau Full HD;
2. Sa faca poze bune si pe Auto;
3. Sa aiba obiectiv;
4. Obiectivul sa fie wide dar sa fie bun si pentru portret;
5. Sa nu fie prea scump;

Ma gandeam la Nikon D3300.
Link : http://www.emag.ro/......DTGJD3BBM/

DAU FUNDA!

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Ce ai ales tu nu e rău însă acel obiectiv este cel standard.

Bănuiesc că acesta ar fi primul DSLR pe care îl cumperi.
Ai mai folosit până acum un DSLR? Ai înțeles cum funcționează?

Indiferent de răspuns, îți recomand mai întâi să cumperi unul ieftin, poate și vechi, de la cineva de încredere, cu un număr de cadre făcute care să fie pe la jumătatea vieții obturatorului.

Așa te înveți cu aparatul și mai târziu vei știi exact ce vrei de la un DSLR nou. A fost la un moment dat ofertă spedial pe f64 la un NIKON pe la 1000 lei, cu tot cu obiectivul standard.