| Mayumi a întrebat:

Am o problema si sper sa ma ajutati. Am doi papagali nimfa si sunt foarte draguti, dar acum cateva zile cineva mi-a spus ca e periculos sa tii papagali in camera cu tine, cred ca din cauza mizeriei pe care o fac in colivie si a penelor care cad, iar acum m-am gandit sa mut papagali in balcon, insa e foarte cald. Va rog sa ma ajutati, cei care aveti papagali, voi stiti cum e, vi s-a intamplat ceva? Daca da explicati va rog! Funda Mare!

Răspuns Câştigător
| paulpaul25 a răspuns:

Am 4 Marele Alexander, care nu sunt chiar mici si i-am tinut si inca ii mai tin in camera cu mine si nu e absolut nicio problema! Daca le faci curat nu e nici o problema, in schimb daca mizeria e foarte multa, le faci curat odata la 3 luni, atunci e o problema oriunde i-ai tine si pentru tine dar si mai mult pentru ei. Daca ii pui pe balcon, mai ales acum si daca nu au umbra, sau au umbra putina, in scurt timp o sa moara, chiar daca se spune ca rezista la nu stiu ce temperaturi, deci mai bine ii ti la tine in camera.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am tot 2 papagali, pe care, de 5 ani de zile, ii tin in camera mea. Sincer, nu mi s-a intamplat nimic. Iti poti lua un fel de husa pentru colivie, si astfel, nu vor mai face mizerie in afara coliviei.dancing
Bafta.

| Mefist0 a răspuns:

Nu se intampla absolut nimic daca ii ti cu tine in camera, dar este de preferat sa le faci cat mai des curatenie in colivie. Cel putin pe mine nu ma deranja, acum depinde si de tine. Oricum, periculos nu este.