| TimonSiPumba a întrebat:

Am si eu o masina si vreau sa ii pun folii pe geamuri, intrebarea este urmatoarea : pe geamurile laterale fata nu am voie sa ii pun deloc? nici sa le fac ceva sa fie fumurii? dar sa nu imi ia talonul laughing si la stopuri la fel, am voie sa pun folii? unii mi au spus ca da, altii ca o sa imi ia talonul, i am mai auzit pe unii care spunea sa imi cumpar direct stop care este din fabrica fumuriu.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Pe stopuri poti sa pui folie dar sa lasi semnalele fara folie pentru ca in legislatie scrie ca semnalele trebuie sa fie galbene sau albe nici decum alta culoare.

Pe fata ai voie sa pui folie cu transparenta 70%. Si ca sa nu ai probleme cu "organul" trebuie sa fie omologata folia.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal folia trebuie sa fie omologata la RAR si trecuta in cartea de identitate a masinii, altfel poti fi amendat si sa-ti fie retinut certificatul de inmatriculare.