| BogdanAlex1997 a întrebat:

Am un caine Ciobanesc Belgian Malinois de 5 luni. Are o mica problema. O ureche o are ridicata perfect, dar cealalta doar de jumatate. Din ce cauza? O sa i se ridice si aceea perfect cand mai creste? Si cu ce l-as putea ajuta sa si-o ridice?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Aceeasi chestie a avut-o si cainele lup al vecinului cand era pui si acum la varsta de un an are urechile perfect ridicate.Cu siguranta si al tau va tine urechile drepte cand mai creste

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Bogdane, dacă nu ai de gând să duci câilele la competiţii, lasă-l aşa. E mai şic!

| BogdanAlex1997 explică (pentru sierra1):

Parerea mea ca arata mai bine cu ambele urechi ridicate.

| Dogs a răspuns:

Stai liniștit, un câine se dezvoltă până la vârsta de un an(depinde de rasă). Nu îți face griji, o să se îndrepte și cealaltă?