| Alex_Ionutz_2003 a întrebat:

Salut, am si eu o întrebare.
Am un cățel ciobănesc belgian malinois de două luni.
Urechile si le-a ridicat de la 6 săptămâni și le-a ținut ridicate până acum. Acum una din urechi nu mai stă ridicată e ca la inceput. Este vreo problemă? O sa-si mai ridice urechea? Pot face ceva în privința asta? Va rog ajutati-ma,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Poate fi sau din cauza varstei/ nutritiei sau din cauza ca nu e rasa pura. Pentru inceput eu zic sa verifici cu un veterinar daca mancare pe care i-o dai este adecvata pentru varsta animalului dar nu ai de ce sa te ingrijorezi ca e inca puisor si nu in toate cazurile le au ridicate as devreme, daca dupa 10 luni inca nu le are ridicate 100% si dieta e ok, probabil nu e rasa pura.

Ai gija sa incepi cu dresajul pe la 2-3 luni si sa il scoti la alergari, la cat energie au iti va face prapad in casa.

2 răspunsuri:
| Danielwe a răspuns:

Cățelul meu are 4 luni și la fel i sa lăsat urechea stânga in jos dar pe la 2 -3 luni au stat drepte, nu cred ca este o problema!