| Mwha a întrebat:

As dori sa-mi inscriu pisica la un concurs pentru feline. Cum procedez? Ce trebuie sa aiba pisica ca sa pot sa o inscriu? Si ce concursuri feline vor mai fi? FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Doar pedigree-ul arata ca un caine sau o pisica e rasa pura. fara acel act nici un caine/pisica nu e de rasa fiindca nu ai cu ce sa dovedesti lucrul asta. pedigree-ul este actul de origine, singurul document ce atesta apartenenta la o rasa.

6 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Ce vrei tu sa zici se numeste expozitii si ai nevoie, in primul rand, de pedigree, sa fie in standardele rasei din care face parte pisica, apoi va trebui sa completezi un formular de inscriere si sa platesti taxa de inscriere.
In expozitii nu merge cine vrea cu tot felul de pisici.
Succes!

| archas a răspuns:

Trebuie sa fie rasa pura, ingrijita iar standardele rasei sa fie pe cat se poate de apropiate cu a ta!

| Mwha explică (pentru archas):

Am auzit ca-i trebuie carnet de sanatate, pedigree.

| archas a răspuns (pentru Mwha):

Posibil carnet de sanatate, dar daca va merge la mai multe concursuri si va primi 2 calificative de excelet si o imperechiez tot cu un astfel de motan atunci puii lor vor fii trecuti cu pedigree!

Răspuns utilizator avertizat
| vSpy a răspuns:

Sa fie ingrijita, par frumos si ingrijit. Concursuri feline nu stiu dara daca o inscrii pe un stie ceva te vor contacta ei.