| Ady321 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un pui de Amstaff si am cateva intrebari... Puiul are undeva la 2 luni.
1. Sunt greu de dresat?
2. Pot sa il dresez chiar eu?
3. Sunt atat de agresivi incat sa isi atace stapanul?
4.* POT SA IL TIN IN LANT? *
5. Sunt mai agresivi masculii decat femelele?
6. De ce se cupeaza urechile? Doar pentru aspect?
7. Cat costa cuparea? La ce varsta se face?
8. Fac muschi si fara pedigree?
Sper sa imi raspundeti macar la cateva inrebari... Multumesc anticipat! FUNDAAA!

4 răspunsuri:
| Cangri_Stefan_1982 a răspuns:

1. Sunt greu de dresat? NU

2. Pot sa il dresez chiar eu? Daca te uiti la video pe youtube si-ti place sa faci asta si ai rabdare.

3. Sunt atat de agresivi incat sa isi atace stapanul? NU.Totul tine de dresaj.

4.* POT SA IL TIN IN LANT? * DA. Recomandat sa nu.

5. Sunt mai agresivi masculii decat femelele? Totul tine de dresaj.Deci nu.

6. De ce se cupeaza urechile? Doar pentru aspect? Doar pentru aspect.

7. Cat costa cuparea? La ce varsta se face? La 2-3 luni.

8. Fac muschi si fara pedigree? Daca pedigree te referi la mancare.Nu din mancare se fac muschii.Ci din antrenament.

| Ady321 explică (pentru Cangri_Stefan_1982):

Nu am posibilitatea sa il tin liber. Pot sa il plimb o data pe saptamana, dar sunt obligat sa il tin in lant 24h din 24h... poate dauna cu ceva? Am inteles ca nu se tin in lant. Asta ar fi singura problema... de dresaj ma pot ocupa chiar eu, dar imi este frica sa nu devina prea agresiv si sa ma atace si pe mine daca il tin legat non-stop.

| Cangri_Stefan_1982 a răspuns (pentru Ady321):

Este un caine activ.Nu se va simti bine in lant.Iar plimbarea doar odata pe saptamana e cam putin. Daca il dresezi sa fie bland nu te va ataca.

| Ady321 explică (pentru Cangri_Stefan_1982):

Daca il dezleg noaptea va mai avea nevoie de plimbare? Pot sa il plimb doar in weekend... Nu vreau sa fie agresiv. Am nevoie doar sa latre cand vin straini si sa pot sa ma joc cu el fara emotii.