| trackmaster99 a întrebat:

Astazi am achizitionat o pasare; Zebra australiana, Sunt niste pasarici foarte frumoase am cumparat 2 iar masculul are piciorul pe la ghiara umflat.Dar nu il doare el canta zboara nu simte. Vreau sa stiu daca este grav! Vreau sa raspunde cineva care se pricepe.Dau fundasad

1 răspuns:
| Yzzúu a răspuns:

Ar trebui sa consulti un medic veterinar, el stie cel mai bine ce are pasarea, ii poate sa un diagnostic corect si medicamente potrivite.
Cel mai probabil pasarea s-a ranit la o aterizare sau a cazut din cuib. Nu ar trebui sa fie ceva grav, insa eu recomand sa ii administrezi (DOAR CU PERMISIUNEA UNUI SPECIALIST) antibiotice, sau asteapta ca rana sa se vindece de la sine.