| JockerStoica a întrebat:

Bull Terrierul alearga mai repede decat un pitbull sau un amstaff? Va rog raspundeti la subiect.
Acest bull terrier este bull terrier pitic sau bull terrier normal standard?
Uitati site-ul: www.youtube.com/watch?v=A124KFwU3D0
Uitativa la videoclip si spuneti-mi daca Bull Terrierul cu zgarda aia neagra este bull terrier Pitic sau standard apropo spuneti-mi dupa voi ce varsta ii dati bull terrierului ala alb cu zgarda aia neagra.
Sunt curios imi place rasa.
FUNDA!

1 răspuns:
| totElodia a răspuns:

Bull Terrierul e avantajat de forma aerodinamica, cat si de structura osoasa si musculatura proeminenta. Deci da, POATE fi intr-o oarecare masura mai rapid decat un Pitbull sau un Amstaff.
Din cate vad, Bull Terrierul este cu siguranta unul standard, insa la o varsta de apx. 8-9 luni. E o rasa superba. Buna alegere!