| JockerStoica a întrebat:

Ce rasa va place mai mult Amstaff, Bull Terrier sau American Pitbull Terrier?
Argumentati de ce va place.
FUNDA!

11 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Amstaff si Pitbull.

| EuAli a răspuns:

Pitbull-ul imi place foarte mult deoarece te apara de dusmani, arata "periculos" si e un foarte bun prieten al omuluiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amstaff pentru ca e cel mai bun dintre astia 3 de paza si supraveghere si e extrem de loial

| karsivan a răspuns:

Bull terrier pentru ca este atat de frumos pe cat de urat este, glumesc este mai mult mai echilibrat si mai linistit ca rasa.

| tlaura a răspuns:

American Pitbull Terrier. te apara cel mai binehee hee

| Dinamovistul101 a răspuns:

Eu am un Bull Terrier care m-a apara intotdeauna, odata m-au atacat 3 tigani si el m-a salvat ia muscat pe 2 dintre ei...imi este foarte bun prieten si aparator, ti-l recomand. Am si un Terrier englez dar acela e mai jucaus si mai fricos.

| Alexutz_Vladutz_1998 a răspuns:

Eu as zice ca un American Pitbull Terrier este mai bun decat ceilalti din mai multe motive : te apara de oricine, are aspectul mai frumos ca ceilalti, se acomodeaza repede cu tine si este un bun prieten.Pa pa!

| denisadr a răspuns:

Amstaff (American Staffordshire Terrier ) deoarerce este un caine usor de ingrijit si frumos.

| denisadr a răspuns:

Amstaff deoarece este un caine care ne pazeste mai bine decat ceilalti, este rau dar si bland si se ingrijeste mai usor.

| KINGPDA a răspuns:

Amstaff, de ce? este puternic, energic dar si calm, echilibrat, nu se teme de nimic, ataca doar persoanele si caini care va faca rau dvs. fara sa il dresati in acest fel, o are in instinc. Arata ca un pitbull inca mai fioros dar este si frumos in acelasi timp. Pe langa pitbull amstafful se dreseaza mai usor si asculta mai bine de stapan, incat daca incepe sa atace si dvs ii dati comnda stop el se opreste, nu ii se blocheaza maxilaru. Uita-te la poze cu amstaff pe net, iti recomand culoare maro cu alb sau maro simplu.

| KINGPDA a răspuns (pentru KINGPDA):

Si se acomodeaza si in apartament, este un caine inteligent, incat dresajul il poti incepe de la 8 saptamani, culcat sezi pas etc. o sa vezi ca invata ff rapid si nu uita.