| 6Anonim9 a întrebat:

Cam cat ar costa un test pedigree? Si cum s-ar face? Explicati-mi va rog! Funda! :-)

1 răspuns:
| Deliiiia a răspuns:

Nu există un astfel de test. Dacă câinele nu a avut certificat pedigree din momentul în care l-ai luat nu poţi obţine unul. Un câine cu pedigree provine din părinţi rasă-pură, participanţi la concursuri.

Uzual, spunem că un câine/ o pisică e rasă-pură dacă provine din părinţi de aceeaşi rasă, chiar dacă nu au certificat pedigree.