| Tzutzea a întrebat:

Cate vaccinuri se fac la puii de catel? Am vazut un documentar in care dresoru spunea ca puiul sa nu faca mai mult de doua vaccinuri, iar medicul veterinar imi spune sa ii fac 4 vaccinuri + antirabicu.

Răspuns Câştigător
| sufletzel a răspuns:

Se fac 3 vaccinuri plus antirabicul. Primul se face intre 6 si 8 saptamana, al doilea la 2 saptamani de la primul, adica intre 8 si 10 saptamana, iar al treilea il repeta pe al doilea, se face la 2 saptamani dupa al doilea, deci intre 10 si 12 saptamana. Iar la 6 luni se face antirabicul.
Si apoi se fac anual toate astea, inclusiv antirabicul intr-un singur vaccin.

2 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

4 i se fac cât este pui. Primul la 2 luni, apoi încă 1 în fiecare lună, timp de 3 luni. Şi anti-rabicul se face o dată pe an.

| EUSIATIT a răspuns:

Pina la un an trebuie sa faci mai multe apoi doar unul anulal care contine tot ce trebuie pentru toate bolile.este cam scump dar merita bafta