| slv30 a întrebat:

ce inseamna playstation modat?

Răspuns Câştigător
| FirstplaceXXX a răspuns:

Modarea unui Playstation presupune o anumita modificare (resoftare) adusa consolei pentru ca sa poti rula si joci care nu sunt originale deoarece consolele ce nu sunt modate nu permit decat rularea unor jocuri originale. O metoda ce se foloseste in astfel de cazuri este Jailbreak ce contine un stick usb prin care poti rula toate jocurile pe care ti le doresti chiar daca nu sunt originale. Modarea unei astfel de console Playstation costa intre 100-300 ron in functie de zona in care locuiesti si parerea mea este ca ar fi mai bine sa achizitionezi un Playstation ce este deja modat deoarece scapi de niste cheltuieli ulterioare.

6 răspunsuri:
| Denisucu55 a răspuns:

Salut! Un playstation modat inseamna un playstation pe care se pot juca si jocuri care nu sunt originale. Sper ca te-am ajutat!

| denispatrik a răspuns:

Pe un PS modat merg si jocuri care nu sunt originale, dar odata cu modarea poti spune adio distractiei online, deoarece primesti ban pe consola daca esti prins jucand online happy

| Latinmoon a răspuns:

Este folosit pentru a se juca jocuri care nu sunt originale.

| TommoGirl a răspuns:

Un playstation modat inseamna un playstation pe care poti sa joci jocuri copiate adica nu originale. In general ca sa modezi un playstation dai in jur de 1 milion... si daca nu-l ai modat trebuie sa-ti cumperi un joc original.
Sper ca te-am ajutat. Fundita? happy

| Ramona000 a răspuns:

Un playstation inseamna ca se pot juca jocuri care nu sunt originale

| Fodor_Arpad_1997 a răspuns:

Am o intrebare dar ps nu ii modat si jocurile sunt din magazin original si mea dat ban dc