| CatyBaty a întrebat:

Cum pot sa conving zebrele australiene(cinteze) sa aiba incredere in mine? Adica sa nu le fie frica de mine si sa ma lase sa le mangai. Sunt ceva trucuri pentru ele?

5 răspunsuri:
| Samarra a răspuns:

Doamne.e imposibil ce ceri tu laughing. Am si eu 2 luate de la crescator. Aceeasi intrebare i'am pus'o si eu cand le'am luat. E imposibil. Nu sunt perusi. Sunt foarte mici, foarte sensibile. Ele sunt doar de admirat mai mult. N'ai ce le face. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Samarra):

Nu e chiar imposibil.Am avut o zebra australiana femela care statea la mine in mana, nu fugea, era blanda.

| MLorand78 a răspuns:

Mai greu sa le castigi increderea unor astfel de animale. Ele nu iti pot arata compasiune, ma ndesc ca tie iti este foarte drag de ei ca sunt micuti si etc dar e greu ca ei sa se ataseze de tine. Incearca sa le dai mancare din mana asa ma gandesc ca vor vedea ca le esti de incredere.

| Mayastoasa a răspuns (pentru MLorand78):

Ce raspuns frumos! Te descurci!